Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość 115 Rocznicy Poświęcenia Naszego Kościoła, kolekta przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w tygodniu o 17:15, a w niedziele o 15:15.
 3. Dzisiaj po Mszach św. młodzież naszej parafii sprzedaje papieskie kremówki. Dochód z dobrowolnych ofiar przy zakupie kremówek będzie przeznaczony na wyjazd młodzieżowy oraz na przygotowania do ŚDM w Panamie.
 4. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać — zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela się mu pomocy. Taka sytuacja miała miejsce m.in.. W Opolu, gdzie nieudaną aborcję przeżyło dziecko z zespołem Downa. Początkowo zaczęto je reanimować, jednak na żądanie lekarzy-aborterów odstąpiono od działań ratujących życie i w obecności personelu medycznego żywe dziecko pozostawiono na pewną śmierć. Niestety, polskie prawo na to pozwala. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.
 5. W środę po Mszy św. porannej i w ramach nabożeństwa różańcowego —nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek o 16:45 — adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W piątek po Mszy św. porannej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 8. W piątek o 16:45 adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez grupę Krwi Chrystusa.
 9. W niedzielę 22 X o 17:00 w Domu Parafialnym odbędzie się kolejne spotkanie kręgu biblijnego. Serdecznie zapraszamy i prosimy na spotkanie zabrać Pismo Święte.
 10. Zachęcamy parafian do wstępowania do grona Róż Różańcowych w naszej parafii. Róża Różańcowa jest modlitewną wspólnotą 20 osób, z których każda codziennie o dowolnej porze i w dowolnym miejscu odmawia jedną, przydzieloną jej przez zelatora Tajemnicę Różańca Św. W ten sposób codziennie wspólnota odmawia cały Różaniec. Zapisy do Róż Różańcowych w zakrystii.
 11. Zalecki za zmarłych można już składać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszach św. możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II.
 13. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na misje święte.
 14. Do nabycia jest: „Gość Niedzielny”, i biuletyn parafialny „Jan i Paweł”.

 

menu