Ogłoszenia parafialne

 

  

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Kolekta specjalna, przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o 15:30.
 3. Zapraszamy dzisiaj na XII Festyn Parafialny na ogrodach farskich. Początek o 15:00. Zapewniamy dobrą zabawę. Będzie też możliwość złożenia podpisu pod petycją popierającą Inicjatywę Ustawodawczą "Stop Pedofilii", której celem jest zwiększenie ochrony prawnej dzieci przed deprawacją i przemocą seksualną forsowaną przez lobby LGBT w polskich szkołach. Polecamy tę akcję trosce wszystkich parafian.
 4. We wtorek o 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w int. Parafian w ramach Nowenny przed Jubileuszem 125-lecia Parafii. Eucharystię odprawi i wygłosi Słowo Boże ks. Ryszard Kokoszka — proboszcz par. Bożego Narodzenia w Rudzie Śl.-Halembie. Zapraszamy wszystkich Parafian do duchowego przygotowania do Jubileuszu.
 5. W środę o 8:00 Msza św. dla dzieci z okazji zakończenia roku szkolnego odprawiana w int. całego środowiska Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. O 7:30 okazja do spowiedzi św. dla dzieci.
 6. W środę o 16:45 przed kościołem próba dla dziewczynek sypiących kwiaty na procesji Bożego Ciała.
 7. W środę po Mszach św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 8. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o: 7.00, 8.00, 10.30 (przed kaplicą przy SCC), 12.00 i 16.00. Składamy w tym dniu świadectwo swojej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej, która wyruszy z kościoła po Mszy św. odprawianej o 8.00:

I Ołtarz — ul. Akacjowa 1a — odpowiedzialni pp. Hornik

II Ołtarz — w bramie ZSP nr 1 — odpowiedzialni pp. Blaszta i p. Gajda

III Ołtarz — ul. Cicha 16 — odpowiedzialni pp. Nieradzik i p. Gniłka

IV Ołtarz — przed kaplicą przy SCC — odpowiedzialna Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre.

Prosimy o pomoc budującym ołtarze oraz o przystrojenie okien w domach na trasie procesji. Zapraszamy poczty sztandarowe, górników do baldachimu, dzieci sypiące kwiaty i wszystkich parafian do licznego udziału. Po zakończeniu procesji Msza św. przed kaplicą przy SCC. Również zapraszamy parafian do udziału w procesjach teoforycznych wokół kościoła w oktawie Bożego Ciała, które będą się odbywać po Mszach św. wieczornych.

 1. W piątek o 17:00 adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Krwi Chrystusa.
 2. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłosić do piątku w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Następne odwiedziny będą w sierpniu.
 3. W sobotę o 15:00 w Domu Parafialnym nauka przedślubna dla narzeczonych pragnących do końca tego roku zawrzeć sakrament małżeństwa.
 4. W sobotę o 17:30 wspólna modlitwa różańcowa
 5. W przyszłą niedzielę przypada nasz Odpust Parafialny. Suma odpustowa o 12:00. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 6. Zwracamy uwagę rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.
 7. Do nabycia jest: „Gość Niedzielny”, nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, nowy numer „Miłujcie się”, biuletyn parafialny „Jan i Paweł” oraz czasopismo WPIS.
 8. Odszedł do wieczności: Józef Macoń. R.I.P.

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Jana i Pawła Męczenników w Katowicach, siedziba: Katowice, ul. Chorzowska 160.