JORDANIA

PIELGRZYMKA DO JORDANII - 18 - 25.10.2019 r.

Jordania to mniej znany, choć piękny kraj na Bliskim Wschodzie - sąsiad Izraela oraz Palestyny. Większość z nas kojarzy ten kraj z magicznym miastem Nabatejczyków. To właśnie Petra jest dla wielu głównym motywem wycieczki do Jordanii. Ale tuż obok Petry znajdziemy ważne, biblijne miejsce dla uczestników naszej pielgrzymki: Wadi Musa - a więc miejsce, gdzie Mojżesz uderzył laską w skałę, dzięki czemu spod kamieni wypłynęła woda. 

Kilka dni naszej pielgrzymki po Jordanii spędzamy na północy kraju: zwiedzamy stolicę: Amman, słynne Zamki Pustynne, twierdze krzyżowców czy Jerash - najlepiej zachowane rzymskie miasto w tej części świata.  Nawiedzamy Jordan - świętą rzekę, w której chrzest przyjął Pan Jezus. Podziwiamy Ppanoramę nie tylko Jordanii, ale również Izraela i Palestyny, aż po Jerozolimę, z góry Nebo - skąd ten sam widok oglądali Izraelici pod przywództwem Mojżesza.

Naszą wycieczkę do Jordanii dopełniają przyrodnicze atrakcje: zjeżdżamy w najniższe miejsce naszej planety, nad Morze Martwe, spacerujemy Wadi Mujib (nazywanym "Jordańskim Wielkim Kanionem") i spędzamy noc na pustyni w okolicy Wadi Rum. 

 

Dzień 1
Lotnisko w Krakowie - 4:15, odprawa, przelot do Jordanii. Przejazd do Ammanu, krótkie zwiedzanie miasta: rzymski amfiteatr, meczet króla Abdullaha, Muzeum Archeologiczne. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg. 

Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd do Umm Qais – zwiedzanie ruin dawnych miast: Rzymskiego i ottomańskiego z pięknym widokiem na Jezioro Galilejskie. Przejazd do Aljoun – zwiedzanie dawnego średniowiecznego zamku krzyżowców. Przejazd do Jerash, które jest najlepiej zachowanym Rzymskim miastem we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie tzw. Desert Castles – Pustynnych Zamków: Harana – Amra – Azraq – Hallabat. Zostały one zbudowane w VII wieku, we wczesnej epoce Islamu za rządów dynastii z Damaszku. Niektóre – wbrew nazwie – służyły jako farmy lub rezydencje. Wieczorem powrót do Ammanu, kolacja, nocleg. 

Dzień 4
Śniadanie, wyjazd na Górę Nebo, skąd Mojżesz po raz pierwszy pokazał Izraelitom Ziemię Obiecaną: Kanaan. Przejazd do doliny Jordaniu, do miejsca Chrztu Chrystusa, odkrytego zaledwie przed kilku laty przez archeologów. Przejazd do Madaby – jordańskiego centrum mozaik w okresie bizantyjskim, miasta słynącego dziś z barwnego chrześcijańskiego targu. Powrót do hotelu na kolacją i nocleg.

Dzień 5
Wyjazd na południe kraju – możliwość kąpieli w Morzu Martwym oraz zwiedzenie Centrum Morza Martwego, mówiącego o genezie, przyrodzie i współczesności najbardziej słonego zbiornika na świecie. Przejazd do Wadi Mujib – jordańskiego ‘Wielkiego Kanionu’, którego głębokość sięga 500 metrów, a długość – 4 km. Przejazd do hotelu w okolicach Petry, spacer do miejsca, w którym Mojżesz uderzył w skałę. Wieczorem kolacja, nocleg. 

Dzień 6
Śniadanie, całodniowe zwiedzanie Petry – wykutego w skałach miasta Nabatejczyków, które przeżywało swoją świetność od 300 do 100 lat p.n.e. Od lipca 2007 roku Petra znajduje się na prestiżowej liście Siedmiu Nowych Cudów Świata. Kolacja i nocleg w Petrze. 

Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd do Wadi Rum, tu przesiadka na samochody 4x4 i przejazd po pustyni, słynącej ze wspaniałych klifów, skał, dolin i przepaści. Nocleg w okolicy Wadi Rum w namiotach na pustyni (wraz z kolacją).

Dzień 8
Wczesne śniadanie i przejazd na północ Autostradą Pustynną do Ammanu. Odprawa i przelot powrotny do Polski, lądowanie w Krakowie o 14:10. Zakończenie pielgrzymki do Jordanii. 

 

Cena pielgrzymki do Jordanii zawiera:

 • przelot Warszawa-Modlin / Kraków - Amman - Warszawa-Modlin / Kraków z bagażem podręcznym: 1 szt. 40x20x25 cm 
 • przejazdy w Jordanii klimatyzowanym autobusem oraz jeepami po Wadi Rum, 
 • 7 noclegów w hotelach *** w pokojach 2/3-osobowych,
 • 7 śniadań i 7 kolacji,
 • opiekę duchową i Msze św.,
 • opiekę pilota wycieczek,
 • ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 40 000 euro, NNW 15 000 zł).

Cena nie zawiera:

 • ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (850 zł),
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 zł,
 • ewentualnej dopłaty do bagażu rejestrowego (20 kg - 390 zł - możliwość dodania bagażu w tej cenie tylko w momencie rezerwacji pielgrzymki),  
 • ewentualnej dopłaty do dodatkowego dużego bagażu podręcznego (55x40x20 cm, max. 10kg - 95 zł), możliwość dodania bagażu tylko w momencie rezerwacji pielgrzymki do Jordanii, 
 • dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce do Jordanii, które musi być wykupione w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel oraz dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów chorób przewlekłych, 
 • dobrowolnej dopłaty za gwarantowane miejsca w samolocie obok siebie (80 zł / os. za lot w dwie strony), 
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, lokalnych przewodników, opłaty wjazdowe, parkingowe, napiwki dla kierowców i obsługi hotelowej oraz słuchawki tour audio guide - koszt 220 USD, zbierane przez pilota, 
 • napojów do kolacji. 
 • aby wjechać do Jordanii niezbędny jest paszport, ważny min. 6 miesięcy licząc od dnia powrotu
 • Jordania jest krajem tańszym niż Izrael, ale w niektórych miejscach (szczególnie w Petrze) ceny są wyższe niż w Polsce
 • aby zostać uczestnikiem wycieczki do Jordanii można mieć w paszporcie pieczątki z Izraela lub z innych krajów arabskich
 • śniadania w trakcie pielgrzymki do Jordanii - w formie bufetu (kuchnia bliskowschodnia)
 • kolacje - ciepłe, 2- lub 3-daniowe.

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Jana i Pawła Męczenników w Katowicach, siedziba: Katowice, ul. Chorzowska 160.