Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Kolekta przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła i Domu Parafialnego, zaś przed kościołem ogólnopolska zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za składane ofiary.
 2. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o 15:30.
 3. Dziś po Mszach św. młodzież naszej parafii będzie sprzedawać wykonane przez siebie kartki świąteczne. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na przygotowania do ŚDM w Panamie oraz na wyjazd młodzieżowy w kwietniu.
 4. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Msze św. roratnie — od poniedziałku do piątku o 18.00, a w soboty o 8.00. Po Mszy św. roratniej w sobotę dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na „słodkie śniadanie” do Domu Parafialnego.
 5. Jutro przypada w naszej parafii dzień Wiecznej Adoracji Najśw. Sakramentu. Odbędzie się ona w godz. 8.30-18.00. Plan adoracji wywieszony jest w gablotce.
 6. We wtorek o 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania.
 7. W środę po Mszy św. porannej nowenna do MB Nieust. Pomocy.
 8. W czwartek od 17:00 adoracja Najśw. Sakramentu.
 9. W piątek po Mszy św. porannej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 10. W sobotę o 17:30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
 11. Kolekta przyszłej niedzieli będzie specjalną na cele inwestycyjne naszej parafii.
 12. Pod figurą św. Wincentego a Paulo jak co roku wystawiony jest kosz na artykuły żywnościowe dla najbardziej potrzebujących.
 13. Proponujemy parafianom do nabycia 2 kalendarze: „Śląski Kalendarz Katolicki” z cytatami fragmentów homilii Sługi Bożego, ks. Jana Machy oraz kalendarz z najstarszymi organami naszej archidiecezji. Kalendarze są dostępne z tyłu kościoła, w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 14. Na stronie internetowej parafii można zapoznać się z programami parafialnych pielgrzymek na przyszły rok: szlakiem sanktuariów Podkarpacia i Rzeszowszczyzny, na grecką wyspę Rodos i do Ołomuńca. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą zaliczki. Można też zapisać się przez stronę internetową. Zapraszamy, a zainteresowanych pielgrzymką na Rodos prosimy o szybką decyzję, gdyż rezerwacja hotelu i lotów czarterowych gwarantująca niezmienność ceny jest możliwa tylko przez miesiąc.
 15. IV edycja koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się w piątek 29 XII br. Spotkamy się na rodzinnym koncercie, aby nie tylko wspólnie kolędować, podzielić się opłatkiem, ale przede wszystkim wziąć udział w wyjątkowym, pełnym świątecznego ciepła wydarzeniu muzycznym. Pośród wykonawców nie zabraknie m.in. Beaty Bednarz, Natalii Kukulskiej, Katarzyny Moś, Mieczysława Szcześniaka, Igora Herbuta oraz muzyków AUKSO i Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. Spotkajmy się razem, aby zaśpiewać Jezusowi, narodzonemu w Betlejem. Bilety w cenie: 40 zł, 60 zł i 80 zł do nabycia w kancelarii parafialnej.
 16. Do nabycia: „Gość Niedzielny”, biuletyn parafialny „Jan i Paweł”, a przed kościołem świece wigilijne: duże w cenie 12 zł., małe — 5 zł. oraz opłatki.

 

menu