Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś XI Niedziela Zwykła. Kolekta specjalna przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Dziś o 15:30, a w dni powszednie do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała z procesją teoforyczną wokół kościoła.
 3. Dziś po Mszach św. przed kościołem przeprowadzamy wybory do Rady Parafialnej. Czynne prawo wyborcze przysługuje wszystkim pełnoletnim katolikom zamieszkującym na terenie naszej parafii. Każdy z głosujących wybiera spośród przedstawionych na karcie wyborczej kandydatów dwa nazwiska, stawiając przy nich znak „X”. Jeśli na karcie wyborczej wierny zaznaczy więcej niż dwa nazwiska, wówczas głosy na takiej karcie uznane są za nieważne. Również głosy oddane na kandydatów, którzy wcześniej nie znaleźli się na liście osób zgłoszonych do kandydowania, są uznane za nieważne.
 4. Zapraszamy dzisiaj na X Festyn Parafialny na ogrodach farskich. Początek o 15:00.
 5. We wtorek o 18:00 w par. św. Józefa w Katowicach-Załężu zostanie odprawiona Msza św. w czasie której młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. W związku z tą uroczystością bierzmowańcy i ich świadkowie jutro w kościele w Załężu o 17:30 są zaproszeni do spowiedzi św., a o 18:30 na próbę.
 6. W środę po Mszy św. porannej — nowenna do MB Nieust. Pomocy.
 7. W środę po Mszy św. wieczornej ok. 18.45 zapraszamy do Domu Parafialnego na ostatnią przed wakacjami katechezę dorosłych.
 8. W czwartek od 17:00 adoracja Najśw. Sakramentu.
 9. W czwartek o 18:15 w Domu Parafialnym nauka przedślubna dla narzeczonych pragnących do końca tego roku zawrzeć sakrament małżeństwa.
 10. W piątek o 8:00 Msza św. dla dzieci z okazji zakończenia roku szkolnego. O 7:30 okazja do spowiedzi św. dla dzieci.
 11. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłosić do piątku w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Następne odwiedziny będą w sierpniu.
 12. W sobotę o 17:30 wspólna modlitwa różańcowa
 13. W przyszłą niedzielę przypada nasz Odpust Parafialny. Suma odpustowa o 12:00. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 14. Zwracamy uwagę rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.
 15. Do nabycia jest: „Gość Niedzielny” oraz biuletyn parafialny „Jan i Paweł”.

 

menu