Ogłoszenia parafialne

 

 1. Od dziś rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Dlatego od dziś do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek krzyże są zasłonięte.
 2. Kolekta specjalna przeznaczona jest dziś na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na 15:15.
 4. Dzisiaj rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Witamy wśród nas rekolekcjonistów Misjonarzy Krwi Chrystusa: ks. Łukasza Tarnowskiego i ks. Filipa Piętę. Prosimy parafian o liczny udział w rekolekcjach, modlimy się o ich błogosławione owoce w życiu naszej wspólnoty parafialnej. W środę, na zakończenie rekolekcji, poprosimy o ofiary, które z woli naszych Gości przeznaczone będą na hospicjum Santa Galla w Łabuńkach koło Zamościa. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w dzisiejszym biuletynie parafialnym.
 5. Również rodziców uczniów SP 18 prosimy by zadbali o udział swych dzieci w rekolekcjach szkolnych.
 6. WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA dla Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów, Pracowników Oświaty oraz Nauczycieli Emerytowanych odbędzie się w czwartek 22 marca w WŚSD w Katowicach, przy ul. Wita Stwosza 17a o godz. 16. W programie dnia skupienia: okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania, konferencja ks. Marka Panka Rektora WŚSD w Katowicach, Msza Św. pod przewodnictwem ks. abp Damiana Zimonia i spotkanie przy stole.
 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezę dorosłych do Domu Parafialnego.
 8. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielki Poniedziałek rano. Prosimy ich zgłosić do przyszłej niedzieli włącznie.
 9. Pragniemy, by owocem rekolekcji w naszej parafii była kolejna seria spotkań w małych grupach domowych zarówno młodzieżowych, jak i dla dorosłych parafian w ramach projektu newpastoral.net. Wszystkich zainteresowanych, którzy będą chcieli kontynuować to, co jak ufamy, obudzi w nich Duch Św. w dniach rekolekcji zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego w Wielki Poniedziałek o 18:45. Zapraszamy dotychczasowych gospodarzy grup domowych i nowe osoby, które zechcą utworzyć nowe grupy. Zapraszamy ekipę pilotażową newpastoral.net.
 10. Zalecki za zmarłych, za których modlimy się podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można składać w kancelarii lub w zakrystii. Wierni, którzy odprawią Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki odpustu.
 11. W sobotę o 19:00 w Domu Parafialnym nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 12. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji, a przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.
 13. Palmy można nabyć dziś i za tydzień przed kościołem. Poza tym do nabycia jest: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, biuletyn parafialny „Jan i Paweł”, czasopismo katolicko-patriotyczne „WPIS” oraz paschaliki wielkanocne Caritasu w cenie 6 PLN.
 14. Odeszli do wieczności: Stańko Stefan, Witerscheim Gertruda, Boruta Dorota, Bańczyk Maria, Lenza Elżbieta. R.I.P.
menu