Ogłoszenia parafialne

 

 

 1. Dziś XIX niedziela zwykła. Dzisiejsza koleta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.
 2. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy o 18.45 odmówieniem różańca św. Następnie oddamy cześć Maryi uroczystym hymnem Akatyst, o 20.00 rozpoczniemy Mszę św., a nabożeństwo zakończymy procesją z figurą MB Fatimskiej i Apelem Jasnogórskim. Prosimy przynieść ze sobą świece.
 3. W środę po Mszy św. nowenna do MBNP.
 4. W czwartek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane. Msze święte w tym dniu w porządku niedzielnym. O 15.30 nieszpory maryjne. Zgodnie z tradycją będziemy błogosławić zioła i kwiaty przyniesione do kościoła. Kolekta uroczystości będzie przeznaczona na renowację katedry w Katowicach.
 5. W piątek o 7:00 adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Grupę Krwi Chrystusa, a o 7.45 nabożeństwo do Mił. Bożego.
 6. W sobotę o 17.30 wspólna modlitwa różańcowa.
 7. W przyszłą niedzielę kolekta będzie specjalną, przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do sanktuarium MB Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Zbiórka naszych Pań o 6.00 w kościele (pielgrzymka trasą przez Chorzów). Popołudniu wspólnie przywitamy nasze Panie w Kościele.
 9. W przyszłą niedzielę o 16.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. Parafian w ramach Nowenny przed Jubileuszem 125-lecia Parafii. Eucharystię odprawi i wygłosi Słowo Boże ks. Jacek Klepacz – proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Czerwionce – Leszczynach.
 10. Pozostały wolne miejsca na pielgrzymkę do Starego Sącza i Lipnicy Murowanej (18.09.2019r). Zapisy w kancelarii parafialnej.
 11. Do nabycia jest: „Gość Niedzielny”, biuletyn parafialny „Jan i Paweł” oraz czasopismo WPIS.
 12. Odeszli do wieczności: Jacek Raźny, Łukasz Szymiec, Elżbieta Wosiek, Henryk Kapias i Jan Garus. R.I.P.
menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Jana i Pawła Męczenników w Katowicach, siedziba: Katowice, ul. Chorzowska 160.