Programy pielgrzymek w 2017r.

PIELGRZYMKA BURSZTYNOWYM SZLAKIEM (LITWA-ŁOTWA) 16-22.08.2017r.

 

DZIEŃ I: 16.08.2017 – KATOWICE -SKAISTKALNE

Wyjazd do godz. 4:30. Przyjazd do Częstochowy  o godz. 6:00 - Msza św. na jasnej Górze. Przejazd na Łotwę. Obiadokolacja. Nocleg w sanktuarium w Skaitskalne.

 

DZIEŃ II:17.08.2017 – SKAITSKALNE – SIGULDA - RYGA – JURMAŁA

Po Mszy św. zwiedzanie sanktuarium w Skaitskalne i śniadanie. Przejazd do Siguldy – zwiedzanie zamku krzyżackiego. Następnie przejazd d o Rygi zwiedzanie: Stare Miasto m.in. kościół  św. Piotra, Dom Czarnogłowych, Katedra Najświętszej Marii Panny ( Rigas Dom)- największy  kościół w krajach bałtyckich, pl. Katedralny i uliczki z pięknymi mieszczańskimi kamieniczkami. Zamek Ryski z Muzeum Historii Łotwy, budynek  rycerstwa inflanckiego (obecnie siedziba łotewskiego parlamentu). Fragmenty murów obronnych z ocalałą Baszta Prochową. Spacer po Nowym Mieście. Przejazd do Jarmały. Obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ III: 18.08.2017 – JURMALA – TUKUS – SALDUS – TELSZA - POŁĄGA

Śniadanie. Po śniadaniu wyjazd do Połągi oraz zwiedzanie miejscowości : MILZKALNE – dobra Slokenbeka jako przykładu architektury obronnej z XV wieku. Następnie przejazd TUKUMS - pozostałości zamku zakonu Inflanckiego, kościół luterański z XVII wieku, pałac Durbe. Kolejnym miejscem programu będzie przejazd do TELSZE(TELSIA) - kościół i klasztor bernardynów, pałac biskupi, drewniana synagoga. KALWARIA ŻMUDZKA (ŻEMAICIU KALVARIJA) – największe centrum pielgrzymkowe na Litwie. Msza św. PŁUNGIANY (PLUNGE) – pałac Ogińskich, neogotycka oficyna( w jednej części mieściła się słynna szkoła muzyczna), park- dąb Perkuna, oryginalny budynek oranżerii zw. „domkiem ogrodnika”. KRETYNGA – pałac Tyszkiewiczów z muzeum etnograficzno–krajobrazowym i wspaniałą oranżerią, park regularny krajobrazowy, kościół katolicki ufundowany przez hetmana Jana Karola Chodkiewicza. Przejazd do POŁĄGI,. Obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ IV: 19.08.2017 – POŁĄGA – KŁAJPEDA- MIERZEJA KUROŃSKA- POŁĄGA

Śniadanie. Przejazd do KŁAJPEDY  zwiedzanie: Stare Miasto, tereny zamkowe. Nowe Miasto. Msza św. Przeprawa promem na MIERZEJĘ KUROŃSKĄ: SMILTYNE – Litewskie Muzeum Morskie z delfinarium w dawnej twierdzy Kopgalis. JUODKRANTE – Góra Czarownic z drewnianymi rzeźbami (ponad 100), nawiązujących do litewskich legend. NIDA -Doma Tomasza Manna, zabytkowe domy rybackie, wędrówka na wydmy. Przejazd do Połągi . Obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ V: 20.08.2017 – POŁĄGA – PONIEMUŃ -WIELONA – RAUDONE-WILNO

Śniadanie. Przejazd do POŁĄGA zwiedzanie: Park Botaniczny, Muzeum Bursztynu w pałacu Tyszkiewiczów. BIJOTAI - muzeum „Baublisa” - dębu słynnego na Litwie. PONIEMUŃ – zamek Giełgudów na wysokiej skarpie Niemna. WIELOMA – miasteczko  w średniowieczu odegrało dużą rolę podczas walk Litwinów z Krzyżakami, grodziska Góra Zamkowa i Góra Gedymina, dwór Zaleskich, kościół z 1421r. RAUDONE – dawny zamek krzyżacki, przebudowany w poł. XIX wieku przez Zubowa i jego córką. Przejazd do Wilna. Msza św. Obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ VI: 21.08 2017 - WILNO

Śniadanie. Mszą św. w sanktuarium ostrobramskim, zwiedzanie Wilna m.in. Cmentarz na Rossie, Zaułek Gotycki z Muzeum A. Mickiewicza, Góra Trzykrzyska, Kościół św. Piotra i Pawła, Stare Miasto, Cerkiew św. Ducha, Klasztor Bazylianów z celą Konrada, zespół gmachów Uniwersytetu Wileńskiego, Katedra św. Stanisława. Obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ VII: 22.08.2017

Śniadanie. Wyjazd do Polski. Msza św. w Sejnach. Przyjazd do Katowic około godz. 22:00.

 

 

 

ZAPEWNIAMY:

  • Przejazd autokarem lux
  • 6 noclegów
  • 6 śniadań
  • 6 obiadokolacji
  • Opieka pilota/ przewodnika
  • Ubezpieczenie KL i NNW

 

CENA:  1950,00 PLN/os przy grupie 30 osób

               1650,00 PLN/os przy grupie 40 osób

 

Na bilety wstępu oraz realizację programu dodatkowe euro/os, które zbiera pilot w dniu wyjazdu.

Zapisy w kancelarii parafialnej i na stronie internetowej parafii (w zakładce "pielgrzymki").

 

Biuro Podróży  ,, Abraksas " ul. Stawowa 3/2 Katowice 40-095

 

MEKSYK - 14-27.11.2017

 

 

Dzień 1      wtorek - 14.11.2017                                             Katowice – Cancun

2:45 – zbiórka przy parafii, 3:00 – wyjazd na lotnisko w Pyrzowicach, 3:45 – Msza św. w kaplicy na lotnisku. 6:15 – wylot do Frankfurtu. 14:25 – wylot do Meksyku (Cancun). 20:45 – przylot, powitanie z pilotem. Przejazd do polskiej hacjendy. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 2      środa - 15.11.2017                                    Isla Mujeres (Wyspa Kobiet)

Śniadanie. Całodniowa wycieczka na Wyspę Kobiet. Możliwość pływania powierzchniowego na rafie koralowej oraz rajdu rowerami lub meleksami po wyspie na południowe klify, do ruin świątyni bogini Ixchel (+ 35 USD/os). Wypoczynek na romantycznej plaży Playa Norte. Powrót do hacjendy. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 3      czwartek - 16.11.2017                 Cancun – Valladolid - Chichen Itza - Merida

Śniadanie. Przejazd w głąb Półwyspu Jukatan. Zwiedzanie Valladolid i wizyta na plantacji agawy. Przejazd do stolicy nowego Państwa Majów, obecnie na liście Siedmiu Nowych Cudów Świata – Chichén Itzá. Zwiedzanie zespołu architektonicznego: Święta Cenota, Boisko do Gry w Pelotę, Ołtarz Czaszek, Świątynia Wojowników, Piramida Kukulkana. Przystanek w magicznym mieście Izamal. Msza Św. w Sanktuarium Matki Bożej Jukatańskiej. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Izamal/ Merida.

 

Dzień 4        piątek - 17.11.2017                                                     Merida - Uxmal - Palenque

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Uxmal: Świątynia Wróżbity, Patio Mniszek, Wielka Piramida. Wizyta na ekologicznej plantacji kakaowców połączona z degustacją świeżo parzonej z ziaren czekolady.  Obiad. Przejazd do Palenque. Zakwaterowanie i nocleg.

 

Dzień 5      sobota - 18.11.2017                  Palenque - Agua Azul - San Cristobal de las Casas  

Śniadanie. Wejście na strefę archeologiczną i zwiedzanie Palenque: Świątynia Czaszki, Świątynia Czerwonej Królowej, Świątynia Inskrypcji, Pałac Liściastego Krzyża, Obserwatorium Astronomiczne. Spacer po lesie deszczowym do tzw. Łaźni Królowej. Przejazd do położonych w dżungli wodospadów Aqua Azul - możliwość kąpieli. Msza św. w kościele Santo Domingo. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w kolonialnym mieście San Cristobal de las Casas.

 

Dzień 6      niedziela - 19.11.2017             San Cristobal de las Casas - San Juan Chamula – Del Sumidero - Tehuantepec

Śniadanie. Przejazd do miejscowości indiańskiej San Juan Chamula i Zinacantan: kościół Św. Jana Chrzciciela – połączenie religii chrześcijańskiej z obrzędami indiańskimi.  Msza św. Następnie rejs motorówkami kanionem Sumidero wzdłuż koryta rzeki Grijalva. Kolacja i nocleg w Tehuantepec.

 

Dzień 7      poniedziałek - 20.11.2017                               Tehuantepec - Tule - Oaxaca

Śniadanie. Przejazd do Tule, gdzie znajduje się jedno z najstarszych i największych drzew Meksyku (Cypryśnik Meksykański/Taxodium mucronatum) - pień liczy 14 metrów średnicy. Msza św. Po południu zwiedzanie wpisanej na listę Unesco Starówki Oaxaca: Zocalo, kościół Santo Domingo. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w mieście Oaxaca.

 

Dzień 8      wtorek - 21.11.2017      Oaxaca - Monte Alban - Tonantzintla Cholula - Puebla

Śniadanie. Zwiedzanie Monte Alban - dawnej stolicy i centrum religijnego Zapoteków, położonej na górze, która została zniwelowana: płaskorzeźby tancerzy, obserwatorium astronomiczne. Następnie postój przy ludowym kościółku w Tonantzintla oraz panoramiczne podziwianie monumentalnej piramidy w Cholula. Przejazd i zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO starówki w „mieście aniołów” Puebla: Katedra, Kaplica Różańcowa w kościele Santo Domingo, Msza św., rynek Parian. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Puebli.

 

Dzień 9        środa - 22.11.2017                   Puebla - Tenango del Aire - Cuernavaca - Acapulco

Śniadanie. Przejazd przez miasto Cuernavaca do Acapulco. Po drodze Msza św. w Sanktuarium Miłosierdza Bożego w Tenango del Aire. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Acapulco.

 

Dzień 10      czwartek - 23.11.2017                                                                           Acapulco

Śniadanie. Pobyt wypoczynkowy w Acapulco - słynnym kurorcie nad Pacyfikiem. Wieczorem podziwianie skoków do wody ze skał La Quebrada. Dla chętnych:

- rejs na lagunę Coyuca (+ 75 USD/os.)

- rejs statkiem spacerowym po zatoce Acapulco z „open- barem” (+ 55 USD/os.)

 

Dzień 11    piątek - 24.11.2017                                Acapulco - Taxco – Miasto Meksyk

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie słynnego na świecie z wyrobów sztuki jubilerskiej, „srebrnego miasta” Taxco. Przejazd VW „garbusami” labiryntem górskich uliczek na wzgórze Guadalupe. Kościół św. Pryscylli i św. Sebastiana – Msza św., punkty widokowe, Zocalo. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

 

Dzień 12      sobota - 25.11.2017    Miasto Meksyk - Guadalupe – Teotihuacan - Miasto Meksyk

Śniadanie. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe. Msza święta. Zwiedzanie Patio Ameryk, Świątyni Studzienkowej, Wzgórza Objawień, Muzeum Gwadelupskiego. Przejazd do Teotihuacan – zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów”: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Droga Zmarłych. Obiad pod piramidami. Powrót do hotelu i nocleg w Mieście Meksyk.

 

Dzień 13    niedziela – 26.11.2017                                                Miasto Meksyk

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Meksyku: spływ kolorowymi łodziami w rytm muzyki mariachi i marimba po ogrodach Xochimilco (alternatywnie: Muzeum Antropologiczne ze sztuką prekolumbijską), Starówka, Zocalo, Katedra oraz Pałac Prezydencki i – zawsze w przypadku kiedy otwarty jest Pałac – malowidła naściennie Diego Riviery. Wieczorem przejazd na lotnisko, 20:55 - wylot do Frankfurtu.

 

Dzień 14     poniedziałek - 27.11.2017                                       Frankfurt-Katowice

16:20 – wylot do Katowic. 17:45 – przylot i Msza św. w kaplicy na lotnisku. Przejazd autokarem do parafii.

 

 CENA: 3900 PLN/os + USD (jak niżej):

10 - 12 osób: 1930 USD/os

13 - 15 osób: 1850 USD/os 

16 - 19 osób: 1750 USD/os

20 - 25 osób: 1690 USD/os

26 - 29 osób: 1620 USD/os

30 - 37 osób: 1530 USD/os

38 - 45 osób: 1490 USD/os

 

WARUNKI PŁATNOŚCI:

  1. wpłata 3000 zł/os  - do 26.07.2017
  2. dopłata do pełnej kwoty USD i PLN – do 06.10.2017

Numer konta PLN61 1050 1331 1000 0010 0315 1303

Numer konta USD:   PL28 2490 0005 0000 4600 7613 7162   SWIFT: ALBPPLPW

 

CENA ZAWIERA:

- przelot: Katowice – Cancun // Miasto Meksyk – Katowice

- noclegi w hotelach 3*/ 4* w Meksyku;

- transfery i przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem;

- obfite śniadania oraz obiady lub kolacje wg programu;

- napoje niebutelkowane (woda, soki, kawa lub herbata) do posiłków w Meksyku;

- opiekę polskojęzycznego pilota podczas realizacji programu w części objazdowej;

- wszystkie bilety wstępu

- wszystkie opłaty lotniskowe, wszystkie podatki;

- napiwki dla pokojówek, boyów hotelowych i kelnerów w restauracjach w Meksyku;

- adaptery elektryczne dopasowujące europejskie wtyczki do meksykańskich gniazdek

- ubezpieczenie KL (50 000 €), NNW (4 000 €), OC (50 000 €), bagaż (400 €);

 

CENA NIE ZAWIERA:

- dopłaty do pokoju jednoosobowego: 690 USD/os

- zwyczajowych napiwków dla kierowcy i przewodników lokalnych (ok. 2 USD/os/dzień)

- transportu do/z Warszawy;

- wydatków natury osobistej;

- innych świadczeń nie objętych programem;

- ubezpieczenia kosztu leczenia w następstwie chorób przewlekłych (6 €/os./dzień);

- ubezpieczenia kosztu rezygnacji z imprezy (3,5% wartości imprezy), chęć ubezpieczenia należy zgłosić w dniu podpisania umowy; wtedy także należy wnieść opłatę w wysokości 300 PLN/os.

 

UWAGA:

- biuro zastrzega sobie prawo do zmiany ceny w PLN jeśli po założeniu rezerwacji lotniczej na wskazane w

  ofercie daty, koszt biletu okaże się wyższy niż przyjęty w aktualnej kalkulacji; 

- bilety lotnicze nie podlegają zmianom ani zwrotowi; sugerujemy wykupienie ubezpieczenia od kosztów

  rezygnacji (KR).

- przy braku wykupionego ubezpieczenia KR, wszelkie wpłaty na poczet pielgrzymki są bezzwrotne.

- pokój 3-osobowy to pokój z dwoma małżeńskimi łóżkami;

- uczestnik zgłoszony pojedynczo, ma obowiązek dopłaty do pokoju 1-os, jeśli nie znajdzie się druga

  osoba, która wyrazi zgodę na wspólne zakwaterowanie.

- paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wylotu do Meksyku;

- dla obywateli polskich, w przypadku pobytów do 180 dni, nie ma obowiązku wizowego;

- kolejność zwiedzania obiektów oraz usytuowanie noclegów w czasie podróży może ulec zmianie.

- zgodnie z Art. 17. Ustawy o usługach turystycznych z dnia 29.08.1997r. cena programu może

  zostać podwyższona ze względu na wzrost kosztów transportu, opłat urzędowych, podatków lub 

  opłat należnych za takie usługi (np. lotniskowe, załadunkowe lub przeładunkowe w portach

  morskich i lotniczych), wzrost kursów walut, nie później jednak niż 20 dni przed rozpoczęciem imprezy.

 

 

 

 

 

 

menu