Ogłoszenia parafialne

 
1. Dziś obchodzimy XIX Niedzielę Zwykłą. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.
2. Gościmy dziś w parafii dk. Adriana Urbańskiego, który wygłosi do nas homilię. Otoczmy go naszą modlitwą w ostatnim roku formacji seminaryjnej.
3. Zapraszamy na nieszpory niedzielne na 15:30.
4. W poniedziałek przypada dzień fatimski. Zapraszamy na wieczór fatimski, który rozpocznie się o godzinie 19.00 odmówieniem różańca. Następnie zaśpiewamy hymn akatyst ku czci Matki Bożej. O 20.15 msza św. w int. czcicieli MB Fatimskiej. Całość zakończymy procesją z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Prosimy przynieść świece.
5. W środę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną świętem MB Zielnej. Jest to święto nakazane. Zgodnie z tradycją błogosławimy tego dnia zioła i kwiaty przyniesione przez wiernych do kościoła. Msze święte odprawimy wg porządku niedzielnego. O 15.30 nieszpory maryjne. Kolekta uroczystości będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Kancelaria w tym będzie nieczynna.
6. W czwartek od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
7. W piątek przypada uroczystość św. Jacka, głównego patrona naszej archidiecezji. Jest to także III piątek miesiąca. Po mszy św. nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
8. W sobotę na 17:30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
9. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej. Zachęcamy wszystkie panie do wzięcia w niej udziału. Wymarsz z naszego kościoła o godz. 5.30. Przywitanie powracających pątniczek między godz. 18.00 - 19.00. Spowiedź dla pielgrzymujących pań od 17.00 w sobotę.
10. Kolekta za tydzień będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.
11. Pozostały 2 wolne miejsce na pielgrzymkę do Ołomuńca i na Svaty Kopeczek. Zapisy w kancelarii parafialnej.
12. Do nabycia jest: „Gość Niedzielny”, biuletyn parafialny „Jan i Paweł” oraz czasopismo WPIS.
13. Odeszła do wieczności: Helena Węgiel. R.I.P.

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Jana i Pawła Męczenników w Katowicach, siedziba: Katowice, ul. Chorzowska 160.