Ogłoszenia parafialne

 

  

 1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, a konkretnie na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na 15:15.
 3. Dzisiaj o 17:00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone.
 5. W środę na 8:00 zapraszamy seniorów naszej parafii na Mszę św. w ich intencji, a po niej na spotkanie do Domu Parafialnego.
 6. W środę po Mszy św. wieczornej ok. 18.45 do Domu Parafialnego zapraszamy na kolejną katechezę dorosłych
 7. W środę po Mszach św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 8. W czwartek od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. W piątek po Mszach św. nabożeństwo do św. O. Pio.
 10. W piątek o 17:15 Droga Krzyżowa. Zalecki za zmarłych, za których modlimy się podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można składać w kancelarii lub w zakrystii. Wierni, którzy odprawią Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki odpustu.
 11. W sobotę o 17:30 wspólna modlitwa różańcowa.
 12. W sobotę o 14:45 odbędzie się w kościele spowiedź św. oraz próba dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców oraz świadków. 1 kwietnia młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Adama Wodarczyka. Już dziś zapraszamy całą naszą rodzinę parafialną na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00, by ogarnąć młodzież wspólną modlitwą.
 13. Również w sobotę o 19:00 w Domu Parafialnym odbędzie się nauka przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych.
 14. W dniach 5-7 kwietnia odbędzie wyjazd młodych z naszej parafii w Beskid Śląski. Noclegi w domu kleryckim Bobczonka. Koszt wyjazdu to 50 zł. Zapraszamy młodzież gimnazjalną, szkół średnich, a także studentów. Informacje i zapisy u ks. Łukasza.
 15. W dalszym ciągu na stronie internetowej i w kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy na tegoroczne pielgrzymki parafialne.
 16. Pod figurą św. Wincentego a Paulo, jak co roku, wystawiony jest kosz na artykuły żywnościowe.
 17. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 18. Wielkopostne rekolekcje parafialne odbędą się w dn. 7-10.04. Prosimy parafian o rezerwację czasu na uczestnictwo w rekolekcjach. Wtedy też odbędzie się najbliższy obchód chorych i osłabionych przez wiek parafian.
 19. Do nabycia jest: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, biuletyn parafialny „Jan i Paweł”, oraz paschaliki wielkanocne Caritasu w cenie 6 PLN.
 20. Odeszła do wieczności śp. Dorota Szyndler-Salisz. R.I.P.
menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Jana i Pawła Męczenników w Katowicach, siedziba: Katowice, ul. Chorzowska 160.