Parafia św. Jana i Pawła Męczenników
w Katowicach

Porządek nabożeństw

Zapoznaj się z porządkiem nabożeństw

Ofiara na parafię

Intencje mszalne

Najnowsze intencje

Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia

Liturgia

Aktualności

Wiadomości

PER MARIAM SOLI DEO
03/07

 

Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach serdecznie zaprasza na wystawę poświęconą postaci kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

Wystawa pn. „Per Mariam – Soli Deo” powstała dla uczczenia tego Wielkiego Katolika, Polaka i Męża Stanu, w oczekiwaniu na jego beatyfikację. Złożona jest z 17 plansz ukazujących liczne zdjęcia prymasa Stefana Wyszyńskiego – zarówno te znane, jak też i unikatowe. Plansze przybliżają postać, duchowość i dokonania kardynała Wyszyńskiego, a tytuł ekspozycji w polskim tłumaczeniu brzmi „Przez Maryję samemu Bogu” i jest przypomnieniem motta życiowego towarzyszącego Prymasowi. Teksty na planszach zaczerpnięto z nauczania papieża św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a zwiedzanie możliwe jest przez cały lipiec w siedzibie Instytutu Myśli Polskiej, która mieści się w centrum Katowic, przy ul. Teatralnej 4. Wystawa czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 17.00, a także w soboty i niedziele w godzinach 10.00 – 14.00.

Wystawa przygotowana została przez Instytut Prymasa Wyszyńskiego we współpracy z Fundacją „Czas to Miłość”, przy udziale Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego. Serdecznie zapraszamy.

 

 

DZIEŁO KOLPINGA W DĘBSKIEJ PARAFII!!!
16/05

plakat_RK_Katowice

 

Dzieło Kolpinga to organizacja świeckich katolików, skupionych wokół idei samopomocy. Nazwa organizacji pochodzi od założyciela, błogosławionego księdza Adolpha Kolpinga, jednego z twórców i praktyków Katolickiej Nauki Społecznej.

Nasz Patron bł. ks. Adolph Kolping pisał, że „nie ma ani jednego punktu, dziedziny czy relacji życiowej, która nie powinna kierować się zasadami chrześcijańskimi”, dlatego Dzieło Kolpinga w Polsce od 30 lat wzmacnia i angażuje społecznie wspólnoty parafialne.

  • Uważamy, że RODZINA jest fundamentem społeczeństwa, dlatego formujemy i uczymy jak być dobrym mężem, żoną, ojcem, matką, córką, synem.
  • Uważamy, że PRACA jest wartością, która zbliża nas do Boga, dlatego prowadzimy pośrednictwa pracy, organizujemy kursy zawodowe dla osób bezrobotnych, a w trosce o godne warunki pracy współpracujemy z pracodawcami.
  • Uważamy, że WSPÓLNOTA jest ważna, dlatego wspieramy i pomagamy organizować lokalne stowarzyszenia — Rodziny Kolpinga.
  • Uważamy, że POMOC nie powinna sprowadzać się jedynie do doraźnego wsparcia i przekazania pieniędzy. Należy dać każdemu możliwość samodzielnej poprawy swojej sytuacji życiowej, tylko wtedy pomoc będzie skuteczna.
  • Uważamy, że WSPÓŁPRACA i osobiste zaangażowanie w życie naszej parafii, Kościoła i Ojczyzny to jedyny sposób na przełamanie moralnego kryzysu i szansa na powrót świata do chrześcijańskich wartości.

Poznaj bliżej Dzieło Kolpinga – przyjdź na spotkanie otwarte 30 maja o godz. 17:00 w Parafii św. Jana i Pawła Męczenników w Katowicach – Dębie.

NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021
11/04

OLBRZYMIA DROGA PRZED NAMI...
25/07

Nasza parafia prosi o ofiary wszystkich ludzi dobrej woli, by nasza świątynia mogła zmienić swój wygląd z obecnego

 

 

na przyszły

 

 

Linki

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Jana i Pawła Męczenników w Katowicach, siedziba: Katowice, Chorzowska 160.