Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Kolekta specjalna przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Jutro w II Dzień Zielonych Świąt, obchodzić będziemy Święto NMP Matki Kościoła. W miarę możliwości zachowajmy świąteczny charakter tego dnia. Msze św. o: 8:00, 16:30, 18:00 i 19:15. Kolekta przeznaczona będzie na renowację katowickiej katedry. Kancelaria parafialna jutro będzie nieczynna.
 3. Zapraszamy wszystkich parafian do codziennego uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w niedziele o 15:30, a w dni powszednie o 17:30.
 4. W środę po Mszy św. porannej i w ramach nabożeństwa majowego — nowenna do MB Nieust. Pomocy.
 5. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o 17:00 adoracja Najśw. Sakramentu.
 6. W piątek po Mszach św. nabożeństwo do św. Ojca Pio.
 7. W piątek na 19.00 do Domu Parafialnego zapraszamy młodzież oraz studentów na spotkanie młodzieżowe.
 8. Przypominamy o przynoszeniu wypełnionych kart kolonijnych dzieci jadących na Boskie kolonie do zakrystii lub do ks. Łukasza.
 9. W sobotę o 19:00 w Domu Parafialnym nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 10. W przyszłą niedzielę o 5:30 wyrusza pielgrzymka stanowa mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Zapraszamy świat męski do licznego w niej udziału.
 11. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.
 12. Za tydzień w parafii gościć będziemy naszego byłego wikarego, a dziś proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Masansie w Zambii — ks. Zenona Boneckiego. Wygłosi do nas Słowo Boże, a kolekta tej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby jego misyjnej parafii.
 13. W przyszłą niedzielę o 17:00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie z ks. Z. Boneckim, będące jednocześnie spotkaniem założycielskim grupy misyjnej w parafii.
 14. Informujemy, iż tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie od kaplicy przy SCC ulicami: Ściegiennego, Cichą, Błękitną, Morelową, Jabłoniową, Bożogrobców, Sportową, Złotą, Lipową i Dębową do kościoła.

I Ołtarz – ul. Cicha 16 — odpowiedzialni pp. Nieradzik i p. Gniłka

II Ołtarz — przy skrzyżowaniu ulic Morelowej i Gruszowej — odpowiedzialna p. Drabik

III Ołtarz — w bramie ZSP nr 1 — odpowiedzialni pp. Blaszta i p. Gajda

IV Ołtarz — naprzeciw ul. Akacjowej 1a — odpowiedzialni pp. Hornik.

 1. Parafia w dniu 2 VI organizuje wyjazd na Jasną Górę na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 2. Do nabycia: „Gość Niedzielny”, nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, biuletyn „Jan i Paweł.” oraz czasopismo WPIS.
 3. Odeszli do wieczności: Michalina Zawilińska, Jan Czajor, Zofia Śmigielska, Janina Zuber, Marta Bańczyk, Łucjan Urgacz. RIP.
menu