Programy pielgrzymek w 2018r.

 

 

 

 

 OŁOMUNIEC I SVATÝ KOPEČEK - 5.09.2018r.

 

  9:00 - wyjazd z parafii

11:00 - zwiedzanie kościoła św. Michała

12:05 - zwiedzanie kaplicy św. Jana Sarkandra

13:10 - katedra św. Wacława

14:10 - obiad

15:10 - starówka + czas wolny

17:15 - Msza św. na Svatým Kopečku + zwiedzanie

19:00 - wyjazd do Polski

21:00 - powrót do Katowic.

 

CENA: 130 PLN (obejmuje przejazd klimatyzowanym autokarem, opieka pilota, ubezpieczenie, tour guide)

 

 

 

NIEMCY - 28-30.11.2018

 

 

3 JARMARKI Adwentowe i mnóstwo atrakcji: Piramidy księcia Pucklera, manufaktura czekolady,Drezno, Gorlitz, Skalne miasto w Szwajcarii Saksońskiej, Budziszyn, Góry Żytawskie, codzienna Msza św.

 

28.11.2018 – Cottbus, Manufaktura czekolady

   Wyjazd z Katowic we wczesnych godzinach rannych ok 4.00, Przejazd do Niemiec do Cottbus (460km),

Zwiedzanie Parku Księcia Pücklera w Branitz z piramidami. Przejście do manufaktury czekolady (film + gorąca czekolada + degustacja pralin). Spacer po Starym Mieście Cottbus – czas wolny na jarmarku adwentowym. Przyjazd na obiadokolację i nocleg do Zgorzelca. Na trasie Parku Mużakowskim – ogród UNESCO stworzony przez księcia Pucklera.

 

29.11.2018 – Park Narodowy Szwajcaria Saksońska, Drezno

  Śniadanie, wyjazd  na zwiedzanie Parku Narodowego „Szwajcaria Saksońska” -„Skalne miasto Bastei „ - formacje piaskowe baszty, maczugi, doliny, labirynty skalne, skalny amfiteatr, ruiny średniowiecznego zamku Felsenburg. Dalsza podróż do Drezna –11.30- 14.30  zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem Skarbiec tzw „Zielone sklepienie,”  Komnata Turecka, zbroje rycerskie, Wielka Sala,Galeria Książąt, odrestaurowane Stare Miasto, Zamek, zespół pałacowo-parkowy Zwinger z zewnątrz, Katedra, kościół Frauenkirche, Nowe Miasto. W godzinach 16.30-18.30 czas wolny na jarmarku. Powrót do Zgorzelca na obiadokolację i nocleg.

 

30.11.2018  Budziszyn, Gorlitz 

 Śniadanie, przejazd do Budziszyna - stolicy Górnych Łużyc, zamek, Starówka, Katedra św. Piotra

– wspólna świątynia katolików i luteranów ). Dalsza podróż w Góry Żytawskie - Rezerwat Biosfery UNESCO z wygasłymi wulkanami, malowniczy kurort  Oybin – domy szachulcowe, ruiny zamku i klasztoru, wejście na wieżę widokową, Jonsdorfskie Skalne Miasto. Przyjazd do  Gorlitz, spacer z lokalnym przewodnikiem po zrekonstruowanym Starym Mieście uważanym za najpiękniejszym w Niemczech – 4 tysiące zabytków architektonicznych w różnych stylach Spacer po Starym Mieście:Most Staromiejski ( Fortyfikacje), Neissestraβe (Dom Biblijny, Dom Barokowy), Untermarkt (Waga, Dom pod Jeleniem, Łuk Szeptów, Giełda, Ratusz, Muzeum Śląskie), Obermarkt ( Kosciół św Trójcy, Dom Napoleona, Reichenbacherturm, Keisertrutz), Marienplatz (Gruba Wieża, Karlstadt, Kościół Kobiet)

Elisabethstraβe Neisseufer (kaskada przy murach miejskich). „Kopia grobu Bożego”- pobyt na kameralnym ale jednym z najpiękniejszych w Niemczech jarmarku bożonarodzeniowym w Gorlitz do godz. 18.30 . Wyjazd do Polski. Powrót w późnych godzinach wieczornych .

 

Cena = 465-zł/os ( grupa min 40-os )

 

Cena obejmuje :                                                                                                                            

  • przejazd autokarem lux, opłaty drogowe i parkingowe
  • 2 noclegi w hotelu w Zgorzelcu -pokoje 2-os z łazienkami,2 śniadania,2 obiadokolacje
  • opiekę pilota na całą trasę
  • polisę NNW (do 10.000 zł/os ) i KL (40.000 zł/os)

 

Cena nie obejmuje:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów lokalnego przewodnika w Dreźnie około 30- 40 Euro/os .

- obiadokolacji w drodze powrotnej – 25- 30 zł/os.

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Jana i Pawła Męczenników w Katowicach, siedziba: Katowice, ul. Chorzowska 160.