2018

2018-01-01 - Zdjęcia Kościoła

...

2017

2017-12-31 - Zakończenie 2017 roku

Rok 2017 zakończyliśmy 31 grudnia nabożeństwem dziękczynno – ekspiacyjnym i Mszą świętą ze sprawozdaniem rocznym.

2017-12-24 - Imieniny Ks. Proboszcza

W Wigilię Narodzenia Pańskiego swoje imieniny obchodził nasz Ks. Proboszcz – Adam – w intencji którego o godz. 10:30 odprawiona została Msza święta.

2017-12-21 - Spotkanie wigilijne

Dnia 21 grudnia odbyło się zorganizowane przez Radę Jednostki Pomocniczej nr 10 – Katowice Dąb, spotkanie wigilijne dla mieszkańców oraz parafian w Restauracji „Club 99” na ul. Brackiej. Spotkanie rozpoczął modlitwą ksiądz Proboszcz Adam Wycisk, a następnie wszyscy zebrani odśpiewali kolędę i przełamali się opłatkiem. Dla wszystkich gości wystąpiły z przedstawieniem jasełkowym dzieci z przedszkola w Załężu. Wszystkie dzieci otrzymały upominki przygotowane przez p. Marka Wójcika – Posła na Sejm RP, mieszkańca naszej dzielnicy.

 

Zebrani na tym spotkaniu mieszkańcy otrzymali wigilijny poczęstunek: zupę grzybową, rybę oraz ciasto podawane do herbaty. W spotkaniu wzięła również udział zaproszona P. Małgorzata Moryń-Trzęsimiech – Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej urzędu miasta Katowice, która reprezentowała Prezydenta Miasta p. Dr Marcina Krupę.

 

Obecni byli również radni rady miasta Katowice: P. Barbara Wnęk, Magdalena Wieczorek, Borys Pronobis, Jacek Piwowarczuk oraz Michał Luty. Na zakończenie spotkania wszyscy zostali obdarowani upominkami, które wykonały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 27.

2017-12-10 - Kartki świąteczne młodzieży

Młodzież naszej parafii rozprowadziła wykonane wcześniej przez siebie kartki świąteczne. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na przygotowania do ŚDM w Panamie.

2017-12-08 - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – święto patronalne wspólnoty – Dzieci Maryi. Na Mszy świętej wieczornej w szeregi wspólnoty przyjęto dwoje nowych dzieci. Ponadto w tym dniu kilku parafian przystąpiło do duchowej adopcji dziecka poczętego.

2017-12-04 - Roraty

Rozpoczęły się w naszej parafii Msze święte roratnie. W tym roku przewodnikiem był św. Józef. Oczywiście podczas rorat 6 grudnia przybył do dzieci św. Mikołaj. Natomiast w każdą sobotę po roratach dzieci wraz z rodzicami brały udział w „słodkich śniadaniach”.

2017-12-02 - Spotkanie z siostrą Krystyną

Członkinie Stowarzyszenia Adoratorek Krwi Chrystusa na spotkaniu z siostrą Krystyną, zaproszoną na naszą uroczystość. Na spotkaniu, które odbyło się w bardzo miłej atmosferze siostra Krystyna przekazała wskazówki do dalszej pracy.

2017-12-01 - Święto ministrantów oraz wprowadzenie relikwii św. Marii de Mattias

Na Mszy świętej szkolnej ministranci obchodzili swoje święto patronalne. Natomiast na Mszy świętej o godzinie 18:00 wprowadzono do naszego kościoła relikwie św. Marii de Mattias, patronki grupy Adoratorek Krwi Chrystusa. Relikwie św. Marii de Mattias zostały uroczyście wzniesione przez siostrę Krystynę oraz panie Zofię Gajda i Barbarę Kreczmar. Mszę św. celebrował i homilię wygłosił Ksiądz Proboszcz. Po Mszy świętej uczestnicy uroczystości ucałowali relikwie.

2017-11-22 - Urodziny ks. Łukasza oraz wspomnienie św. Cecylii

Ks. Wikary – Łukasz Zagórski – obchodził swoje urodziny. Po Mszy świętej wierni złożyli mu serdeczne życzenia oraz kwiaty.

 

Dzień ten był również wspomnieniem Św. Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Na Mszy świętej wieczornej modliliśmy się zarówno w intencji solenizanta oraz organistów: Sabiny i Wiesława. A także za scholę gregoriańską „Ad fontes” działającą przy naszej parafii.

2017-10-31 - Marsz świętych

Odbył się Marsz Świętych. Początek marszu spod krzyża przed kościołem św. Józefa w Załężu do kościoła w Dębie. Dzieci były przebrane w stroje swoich ulubionych świętych. Po zakończeniu marszu rozstrzygnięto konkurs na najlepszy strój i rozdane nagrody.

 

Od połowy miesiąca listopada 2017 r. rozpoczął się nowy projekt duszpasterski „newspastonal.net”. Chętni parafianie spotykali się w małych grupach domowych, by odpowiedzieć sobie na ważne pytania dotyczące wiary i życia na podstawie filmowych świadectw znanych postaci życia publcznego.

 

Idźcie i głoście to nie tylko hasło trwającego roku duszpasterskiego – to zadanie na całe życie. To zadanie każdego chrześcijanina – zawsze i wszędzie.

2017-10-15 - 115 Rocznica poświęcenia kościoła

Obchodziliśmy 115 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Młodzież przed kościołem sprzedawała „papieskie kremówki”. Dochód z dobrowolnych ofiar przeznaczony został na przygotowanie i wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

 

Ponadto tego samego dni przed kościołem – po wszystkich Mszach św. zbieraliśmy podpisy pod obywatelskim projektem zakazującym ABORCJI eugenicznej.

2017-10-02 - Pielgrzymka do Sandomierza

Odbyła się pielgrzymka do Sandomierza.

2017-09-04 - Pielgrzymka

Odbyła się pielgrzymka autokarowa do Trzebini, Czernej i Alwerni.

2017-08-27 - Koncert w Katedrze

W Katedrze Chrystusa Króla odbył się koncert będący częścią II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Belle Voci. W ramach współpracy kulturalnej między Polską, Irlandią Płn. i Ukrainą. Wystąpiła orkiestra symfoniczna Filharmonii Lwowskiej oraz Belfast Philharmonic Choir. Również z naszej parafii udało się do katedry wielu naszych wiernych aby wysłuchać m.in. Mszę św. c-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta.

 

Po zakończonym remoncie powróciła na dawne miejsce i rozpoczęła swoje urzędowanie Kancelaria Parafialna w budynku probostwa.

2017-08-20 - Pielgrzymka piesza kobiet

Odbyła się piesza pielgrzymka kobiet i dziewczyn do Matki Boskiej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Mimo niesprzyjającej aury nasze panie wyruszyły o świcie do stóp Pani Piekarskiej. Na koniec pielgrzymki odbyło się krótkie nabożeństwo w naszym kościele.

2017-07-23 - Wspomnienie św. Krzysztofa

Wspomnienie Św. Krzysztofa, patrona kierowców. Udzielono błogosławieństwa wszystkim kierowcom, ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym.

 

Sierpień miesiącem trzeźwości. Na klęczniku przed grotą Matki Bożej, w wyłożonej parafialnej księdze trzeźwości, można było wpisać swoje przyrzeczenia ABSTYNENCJI.

2017-07-23 - Homilia Ojca Grzegorza Pawlusia

Gościliśmy Ojca Grzegorza Pawlusia OMI, który wygłosił homilię o tematyce misyjnej.

2017-06-28 - Pierwsze spotkanie nowej Rady Parafialnej

Odbyło się pierwsze spotkanie nowo utworzonej Rady Parafialnej, której członkowie złożyli ślubowanie. Ksiądz Proboszcz przedstawił zasady funkcjonowania rady oraz prosił o wsparci w działaniach duszpasterskich.

2017-06-26 - Remont

Rozpoczęto remont pomieszczeń kancelarii parafialnej i wejścia na probostwo. Na czas remontu kancelaria swoje dyżury będzie pełniła w Domu Parafialnym w dotychczasowych godzinach urzędowania.

2017-06-25 - Uroczystość odpustowa oraz skład nowej Rady Parafialnej

Odbyła się uroczystość odpustowa naszej parafii. Kazanie odpustowe wygłosił Ks. Eugeniusz Krawczyk – Proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Rojcy.

 

W tym samym dniu rozpoczęła swoją pierwszą kadencję nowowybrana Rada Parafialna.

 

W skład Rady weszli:

I z urzędu:

1. Ks. Wycisk Adam 

2. Ks. Zagórski Łukasz

3. Ks. Kania Bogdan

4. Juszczyk Sabina – organistka

 

II z mianowania Ks. Proboszcza:

5. Mróz Róża

6. Śmietana Hermenegilda

7. Margas Piotr

8. Liber Jacek

9. Warzywniak Władysława

10. Gajda Zofia

 

III z wyboru parafian:

11. Cieplok Jacek – 87 głosów

12. Łagódka Grzegorz – 83 głosy

13. Krawczyk Barbara – 68 głosów

14. Adamczak Weronika – 66 głosów

15. Węgrzynek Marian – 61 głosów

16. Błaszta Małgorzata – 52 głosy

17. Wolski Marek – 45 głosów

18. Niewiadomski Alfred – 43 głosy

19. Hansel Michał – 37 głosów

2017-06-23 - 2017-07-08 - Kolonie młodzieży

Odbyły się w Kronowie koło Giżycka na Mazurach BOSKIE KOLONIE, w których uczestniczyła również młodzież z naszej parafii. Uczestnicy obozu oprócz zabaw w wodzie i na lądzie wzięli udział w dwóch wycieczkach m.in. do mazurskiego safari i Mikołajek. Opiekunem i wychowawcą naszej kilkunastoosobowej grupy był Ks. Łukasz Zagórski.

2017-06-20 - Bierzmowanie

Odbyło się bierzmowanie naszej młodzieży w kościele pw. Św. Józefa w Załężu. Ksiądz Biskup Marek Szkudło udzielił tego sakramentu 23 osobom z naszej parafii.

2017-06-18 - Wybory do nowej Rady Parafialnej

Po każdej Mszy świętej przed kościołem odbywały się wybory do nowej Rady Parafialnej.

2017-06-18 - Festyn parafialny

Odbył się już X Festyn Parafialny. Hasło w tym roku brzmiało:  „RODZINA BOGIEM SILNA”

 

Przy dźwiękach muzyki, w wykonaniu zaproszonych gości oraz naszych parafian kosztowaliśmy pyszne ciasta, dzieło rąk naszych gospodyń, kiełbasy z grilla czy bigosu i grochówki wojskowej. Jak zwykle festyn okazał się czasem zabawy całej wspólnoty parafialnej.

2017-06-15 - Boże Ciało

W dniu uroczystości Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem przeszła ulicami: Dębową, Jabłoniową, Bożogrobców, Ściegiennego, Błękitną aby zakończyć na placu przed Kaplicą Św. Barbary przed Centrum Handlowym – Silesia City Center. 

 

Nasza trasa:

- Wyjście z kościoła na ul. Dębową

Ołtarz I – ul. Dębowa

- Ołtarz II - przy ul. Jabłoniowej

- Ołtarz III - ul. Widok

Ostatni ołtarz przy Kaplicy Św. Barbary przy CH Silesia City Center.

Tym samym Chrystus przeszedł wszystkie części naszej parafii.

 

2017-06-03 - Lednica'2017

W pierwszą sobotę czerwca odbyło się tradycyjne spotkanie młodych na Polach Lednickich. Grupa młodzieży oraz animatorki Dzieci Maryi naszej parafii wraz z grupą z Chorzowa wzięła udział w tym wydarzeniu, które zainicjował pierwotnie Ojciec Jan Góra.

2017-05-28 - 2017-06-02 - Pielgrzymka w Góry Stołowe

Podczas pielgrzymki autokarowej w Góry Stołowe zwiedziliśmy:

Sanktuarium Matki Boskiej Grodzieńskiej

Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej

Renesansowy Zamek w Zagórzu Śląskim

Park i Pijalnie Wód w Kudowie Zdroju

Kościół pw. Św. Anny i Krzywą Wieżę w Ząbkowicach Śląskich

2017-05-28 - Pielgrzymka piesza mężczyzn

Tradycyjnie, jak co roku w ostatnią niedzielę maja miała miejsce pielgrzymka piesza mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Także z naszej parafii wyruszyła grupa dzielnych mężczyzn, by Pani Piekarskiej przedstawić swoje intencje.

2017-05-15 - Urodziny ks. Proboszcza

15 maja obchodził swoje 48 urodziny, w tym po raz pierwszy w naszej parafii, Ks. Proboszcz Adam Wycisk. Po zakończonej Mszy świętej wierni, zebrani na tej Eucharystii złożyli Księdzu serdeczne życzenia oraz kwiaty.

2017-05-13 - Rocznica objawień fatimskich

13 maja miała miejsce 100 rocznica objawień fatimskich. Z tej okazji rozpoczęliśmy nabożeństwa fatimskie w odnowionej formule. Nabożeństwo składa się z modlitwy różańcowej, śpiewu hymnu Akatyst, Mszy świętej, Apelu Jasnogórskiego oraz procesji wokół kościoła z figurą Matki Boskiej Fatimskiej.

2017-04-24 - Pielgrzymka do Warszawy

Odbyła się parafialna pielgrzymka do Warszawy podczas której zwiedzieliśmy: 

Sanktuarium Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie oraz kościół pw. św. Stanisława Kostki na Żoliborzu z grobem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki

2017-04-16 - 2017-04-17 - Wielkanoc

Święto Zmartwychwstania Pańskiego

 

Wszystkie nabożeństwa Triduum Paschalnego uświetniła swym pięknym śpiewem Schola Gregoriańska z naszej parafii.

2017-04-01 - 2017-04-05 - Rekolekcje wielkopostne

Przeżywaliśmy w parafii rekolekcje wielkopostne. Prowadziła je grupa ewangelizacyjna z Częstochowy w osobach: Ksiądz Mateusz Ociepka, siostry Marcina i Maria oraz klerycy Sebastian, Michał i Zbyszek. W niedzielę towarzyszyło im młode małżeństwo Anna i Norbert, którzy dali świadectwo swojej wiary.

2017-03-19 - Wizyta mężczyzn ze wspólnoty Cenacolo

W niedzielę gościliśmy na Mszach św. młodych mężczyzn ze wspólnoty Cenacolo. Dawali oni świadectwo swojego pobytu we wspólnocie. Opowiadali o doświadczeniu Jezusa w swoim życiu, który wyzwolił ich z nałogów.

 

Również w marcu 2017 r. ksiądz Proboszcz zorganizował wiosnę kina religijnego w Cinema City – Silesia. Parafianie obecni byli na filmach:

-”Chata”

-”Zerwany kłos”

-”Milczenie”

2017-03-12 - Niedziela budzenia powołań

12 marca 2017 r. odbyła się w naszej parafii niedziela budzenia powołań. W tym celu przybyło do nas trzech alumnów ze Śląskiego Seminarium Duchowego. Byli to: diakon Dawid oraz klerycy: Jakub i Paweł.

 

Przypomnieli oni jak bardzo ważną jest modlitwa o nowe powołania kapłańskie. Razem z nami prosili także Boga o powołania w naszej parafii. Natomiast w sobotę spotkali się z młodzieżą z naszej parafii a także dali świadectwo swojej drogi powołania oraz opowiedzieli o życiu seminaryjnym.

2017-02-19 - Warsztaty

19 lutego 2017r. w Domu Parafialnym odbyły się warsztaty pt. „Nawigacja w rodzinie”

2017-02-05 - Wizyta bandurzystek z Tarnopola

Na wszystkich Mszach świętych towarzyszył nam śpiew duetu bandurzystek z Tarnopola na Ukrainie, w składzie: Yuliana Kawarivska oraz Iryna Krill, a po wszystkich Mszach – dodatkowo odbywały się krótkie koncerty.

2017-01-31 - Rocznica powstania Rady Jednostki Pomocniczej

Została odprawiona Msza święta z okazji pierwszej rocznicy powstania Rady Jednostki Pomocniczej działającej w naszej dzielnicy. Po Eucharystii, którą celebrował ksiądz Proboszcz odbyło się świąteczne spotkanie Rady w Domu Parafialnym.

2017-01-29 - Dębowe Kolędowanie

W Domu Parafialnym odbyło się Dębowe Kolędowanie. Całość prowadziła nasza Pani organistka – Sabina Jaszczyk. Zgromadzeni na spotkaniu wysłuchali a także włączyli się we wspólny śpiew kolęd i pieśni świątecznych. W kolędowaniu wzięły udział 2 młode artystki: Emilia i Agnieszka.

2016

2016-12-31 - Ostatni dzień roku kalendarzowego

Ostatni dzień roku kalendarzowego. W czasie wieczornej Mszy świętej połączonej z nabożeństwem ekspiacyjnym ksiądz Proboszcz złożył sprawozdanie roczne z działalności parafii.

2016-12-24 - Wigilia Bożego Narodzenia

Adwent kojarzy się nam z roratami. W tym roku po każdej sobotniej Mszy św. roratniej dzieci przychodziły na słodkie śniadania do Domu Parafialnego. 24 grudnia - Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta poranna była sprawowana m.in. w intencji księdza Proboszcza Adama z okazji jego imienin.

2016-12-08 - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP chętni parafianie podjęli się dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Natomiast na Mszy świętej o godz 16:00 dwie dziewczyny zostały oficjalnie włączone do grona Dzieci Maryi.

2016-11-21 - Wspomnienie św. Tarsycjusza

21 listopada 2016r. - wspomnienie św. Tarsycjusza. Na uroczystej Mszy świętej o godz. 18:00 modliliśmy się za nasza parafialną służbę liturgiczną. Podczas Eucharystii do grona ministrantów została włączona trójka dotychczasowych kandydatów. Po Mszy świętej miała miejsce agapa w Domu Parafialnym.

 

W listopadzie 2016r. odbyły się również w naszej parafii obchody Dnia Muzyki Liturgicznej oraz zamknięcie Jubileuszu Miłosierdzia w naszym kościele. Ponadto w użyczonej przez ks. Proboszcza salce parafialnej odbyło się spotkanie inauguracyjne dzielnicowego klubu dyskusyjnego, celem którego jest zintegrowanie dębskiej społeczności oraz wszystkich parafian.

 

 

2016-11-07 - Pielgrzymka

Odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu oraz do Sanktuarium św. Jacka w Legnicy, gdzie znajdują się Relikwie Wydarzenia Eucharystycznego.

2016-11-01 - Wszystkich Świętych

Po raz pierwszy w naszej parafii, po uroczystych nieszporach przeszliśmy procesyjnie na cmentarz gdzie po modlitwach za zmarłych, tradycyjnie już o godz 15:00 odprawiona została Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych parafian, którzy spoczywają na naszym cmentarzu.

2016-10-30 - Marsz świętych

Odbył się marsz świętych – początek spod krzyża przed kościołem pw. św. Józefa w Załężu. Dorośli i dzieci przebrane w strój swojego ulubionego świętego ze świecami i śpiewem litanii ku czci Wszystkich Świętych przybyły do naszego kościoła.

 

2016-10-15 - Rezydentem został ksiądz Bogdan Kania

Rezydentem z prawami i obowiązkami Wikarego został ksiądz Bogdan Kania – Rektor kaplicy św. Barbary przy Centrum Handlowym SCC, moderator ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Katowickiej. Powitaliśmy Księdza Bogdana serdecznie i życzyliśmy mu błogosławieństwa Bożego i darów Ducha Świętego na czas posługi w naszej parafii.

2016-10-11 - Katecheza dla dorosłych

Odbyła się w domu katechetycznym pierwsza katecheza dla dorosłych w celu nabywania i pogłębienia wiedzy religijnej, by móc lepiej i dojrzalej przeżywać swoją wiarę. Na pierwszym spotkaniu uczestniczyło wraz z księdzem Łukaszem 19 osób. Kolejne katechezy będą się odbywać co 2 tygodnie w naszym domu katechetycznym.

2016-10-09 - Występ Scholi Gregoriańskiej

Po raz pierwszy Schola Gregoriańska działająca od niedawna w naszej parafii wystąpiła w czasie liturgii. Zespół śpiewał chorał gregoriański w czasie wszystkich Mszy św. - za wyjątkiem godz. 7:00, w ten sposób witając się z naszą parafią. Począwszy od listopada schola będzie animowała śpiew na Mszach św. o godz. 12:00 w każdą pierwszą niedzielę miesiąca kontynuując w ten sposób inicjatywę o nazwie „Msza z chorałem”

2016-10-01 - Początek miesiąca modlitwy różańcowej

Rozpoczął się miesiąc modlitwy różańcowej. Wraz z rozwojem Żywego Różańca zaczęła powstawać w naszej parafii tradycja udziału w Eucharystii sprawowanej w pierwsze soboty miesiąca jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Obecnie oprócz Mszy św. w tym dniu można również uczestniczyć w nabożeństwoe pierwszosobotnim o godz. 11:00.

9 października 2016r. odbywał się w kościele w Polsce XVI Dzień Papieski. Młodzież sprzedawała kremówki, zbierając na wyjazdy i rekolekcje a także zbierali ofiary na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierający uzdolnioną młodzież z całej Polski.

2016-09-25 - Rozpoczęcie peregrynacji krzyża św. Jana Pawła II

Mszą św. o godz. 15:00, której przewodniczył ks. Bp Marek Szkudło a koncelebrowali ks. dziekan Jerzy Słota oraz proboszcz z Nikiszowca – ks. Zygmunt Klim rozpoczęła się w naszej parafii peregrynacja krzyża św. Jana Pawła II. Peregrynacja poprzedziła rozpoczęcie roku szczególnego dla nas – Roku św. Brata Alberta. Jeden z takich domów znajduje się na terenie naszej parafii. Całość czuwania zakończyła się Apelem Jasnogórskim o godz. 20:00. Wędrowanie krzyża stało się okazją do ożywienia i pogłębienia naszej wiary i ufności Bogu.

2016-09-07 - Pielgrzymka do Łagiewnik

Odbyła się parafialna pielgrzymka do Krakowa Łagiewnik. Zwiedzano sanktuarium św. Jana Pawła II i sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

2016-08-29 - Nowy wikariusz

Dnia 29 sierpnia 2016r. dekretem Ks. Biskupa funkcję nowego wikariusza objął ksiądz neoprezbiter Łukasz Zagórski, a dnia 4 września 2016r. udzielał błogosławieństwa prymicyjnego parafianom obecnym na wszystkich Mszach Św. Księdzu Łukaszowi życzyliśmy wielu łask Bożych raz darów Ducha Świętego na czas pasterskiej posługi na naszej parafii.

2016-08-15 - Ksiądz Adam Wycisk nowym administratorem

Decyzją Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca nowym administratorem parafii został Ksiądz Adam Wycisk. Kanoniczne przejęcie Parafii miało miejsce w dniu 14 sierpnia 2016r. Do nowej parafii księdza Adama wprowadził Dziekan dekanatu Katowice Załęże - ksiądz Jerzy Słota.

 

Ksiądz Adam Wycisk urodził się 15 maja 1969r. w Tarnowskich Górach. Pochodzi z parafii Wniebowzięcia NMP w Rojcy. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Arcybiskupa Damiana Zimonia 14 maja 1994r. w Katowickiej Katedrze. Dotychczas posługiwał w 6-ciu parafiach, a ostatnią była parafia pw. św. Jadwigi w Tychach. Wśród wielu duszpasterskich działań warto wymienić pięciokrotną organizację grup wyjeżdżających z terenu Archidiecezji na Światowe Dni Młodzieży, do: Toronto – 2002r., Koloni – 2005r. Sydney – 2008r. Madrytu – 2011r.; - Rio de Janeiro -2013r.; a także pełnił funkcję koordynatora Światowych Dni Młodzieży w Tychach w latach 2014-2016.

 

Księdzu Adamowi życzymy wielu łask Bożych oraz darów Ducha Świętego. Niech Maryja - Matka kapłanów wspiera Go w kapłańskim posługiwaniu i dodaje sił na czas duszpasterskiej posługi na nowej parafii.

2013

2013-07-01 - Bierzmowanie naszej młodzieży w Załężu

...

2013-06-26 - Odpust parafialny

...

2013-06-01 - VII Festyn Parafialny

...

2013-03-30 - Wigilia Paschalna

...

2013-03-29 - Wielki Piątek

...

2013-03-28 - Wielki Czwartek

...

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Jana i Pawła Męczenników w Katowicach, siedziba: Katowice, ul. Chorzowska 160.